teisipäev, 3. mai 2016

Merepäev Rakvere Põhikoolis

Täna oli maja täis võõraid, vormides inimesi- nooremaid, vanemaid, mehi ja naisi. Kogu koolipere sai osa erinevatest mereteemalistest loengutest ja praktilistest tegemistest.

Meie klass sai päeva alguses tutvuda kooli hoovis lähemalt vetelpäästekoeraga. Tema perenaine rääkis väga põhjalikult oma truust kaaslasest ja temaga seotud rõõmudest ja ka muredest.

Teiseks tegevuseks ootasid meid saalis Kaitseliidu Viru maleva merenoorkotad. Kõik osalised saalis said korraliku rivitrilli osalisteks- vasak pool, parem pool, joondu-valvel, ümberpöörd. Mitmed lapsed ei teadnud kahjuks kumb on vasak-parem käsi ja selletõttu ei suutnud nad ka teistega ühes suunas rivis olla. Praktilise tegevusena said kõik endale päästevesti selga panna ja paati istuda. Telefoni teel edastati teateid teises saali otsas istuvatele õpilastele. Teema kinnistamiseks lahendasid kõik mereteemalise ristsõna.


Peale lõunasööki kuulasime loengut Virumaa reservpäästerühma inimestelt, kes rääkisid basseini ja teiste veekogudega seotud ohtudest. Loeti peale sõnu ja korrati üle mida teha, et ei juhtuks õnnetusi ei sinu enda ega sinu kaaslastega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar